Більше 780 тисяч українців повідомили про пошкодження чи знищення свого житла внаслідок російської агресії. Водночас було подано близько 150 тисяч заяв на отримання компенсації від держави. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила Олена Шуляк, народна депутатка та голова Комітету з питань державної влади.
Шуляк сказала, що важливо розрізняти кількість повідомлень про зруйноване житло та кількість поданих заяв на компенсацію за програмою єВідновлення.
Вона пояснила, що значна різниця у цифрах пов'язана з тим, що багато людей не можуть оформити заяви через відсутність документів, які могли згоріти, загубитися або залишитися на окупованих територіях.
Компенсацію можуть отримати лише власники житла, і без документів це неможливо. Депутатка зазначила, що не всі постраждалі хочуть звертатися за виплатами, сподіваючись на репарації. Заявки на компенсацію відхиляють, якщо їх подають орендарі.
Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+"
Гороскоп на сьогодні перевірить вашу нервову систему: чого чекати у вівторок 1 квітня
Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів
Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять"
Також виникають проблеми між співвласниками, які мають домовитися про отримання виплат. Шуляк наголосила на випадках зловживання, коли намагалися підробити фотодокази пошкоджень, а також коли місцеві органи влади видавали сертифікати на зруйновані до війни будинки.
Правоохоронці розслідують випадки зловживань у системі компенсацій, яка залишається прозорою, і порушення швидко викриваються.
Нагадаємо, не почнете платити – житимете в розрусі: комунальники поставили умову боржникам
Раніше ми писали про те, що допомога на проживання для дітей: хто може залишитися без фінансової підтримки
Крім того, Знай.ua повідомляв, доведеться зимувати без тепла? Де взагалі не планують починати опалювальний сезон