Верховна Рада ухвалила резонансний законопроєкт №12039, який дозволяє підозрюваним у корупційних злочинах укладати угоди зі слідством та уникати максимальних строків ув’язнення.

Закон підтримали 263 народних депутати, і він уже отримав схвалення від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро. Як пояснив народний депутат Ярослав Железняк, закон відповідає міжнародним зобов’язанням України, що має ключове значення для співпраці з міжнародними донорами.

Основні положення закону:

Зменшення строку ув'язнення — У разі співпраці зі слідством підозрюваний може отримати менший строк ув'язнення, ніж передбачає кримінальний кодекс, за умови викриття співучасників та відшкодування шкоди. Наприклад, якщо кодекс передбачає 8 років, суд може призначити 5.

Хабар

Великі штрафи як альтернатива строку ув’язнення — Закон вводить значні штрафи як додаткове покарання, що варіюються залежно від тяжкості злочину:

Популярні новини зараз

Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще
  • Нетяжкі злочини: штраф від 20 до 120 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ).
  • Тяжкі злочини: штраф від 120 тис. до 6 млн. НМДГ.
  • Особливо тяжкі злочини: штраф від 270 тис. до 12 млн. НМДГ.

Конфіскація майна — У випадку укладення угоди суд може конфіскувати майно підозрюваного як додаткове покарання.

Застосування до організаторів злочинних схем — Нові правила не дозволяють зменшувати строки покарання організаторам злочинних схем, за винятком випадків, коли вони викриють іншого організатора.

Відшкодування шкоди як умова зменшення покарання — У менш серйозних випадках, якщо фігурант повністю відшкодовує збитки та сплачує призначений штраф, суд може призначити скорочений строк ув'язнення або конфіскацію майна.

Законопроєкт був прийнятий терміново, оскільки до 31 жовтня документ має підписати Президент, щоб Україна могла отримати 4 млрд євро за програмою Ukraine Facility Plan.

Нагадаємо, прокурорам піднімуть зарплати, бо "змушені" брати хабарі: "Не вистачає на життя"

Раніше ми розповідали, що 36-річний прокурор Юрій Ковальов подав до суду на ПФУ, щоб домогтися пенсії розміром 90% від зарплати

Також, конфіскувати накрадені мільйони у глав МСЕК неможливо, загрожує лише невеликий штраф, – НАЗК