Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» повідомила споживачам про нові смарт-лічильники, які можуть значно спростити контроль за споживанням блакитного палива. Ці прилади не тільки надточно вимірюють обсяг газу, а й самі передають показники, що позбавляє користувача необхідності вручну фіксувати дані.

Встановлення таких лічильників в Україні почалося ще з 2023 року, але новий формат має свої особливості та вартість, що можуть вплинути на вибір споживачів.

Головною перевагою смарт-лічильників є надточний процес вимірювання спожитого газу. Вони оснащені спеціальним модулем, який автоматично передає показники напряму до оператора газорозподільної мережі, де вони зберігаються у хмарному сховищі. Це дозволяє швидко і безпомилково розібратися у разі виникнення спірних ситуацій.

Споживання газу. Фото: скрін youtube

Смарт-лічильники також мають кілька ступенів захисту від можливих пошкоджень і зовнішніх факторів, що робить їх більш надійними. Завдяки автоматизації, можна налаштувати зчитування відповідно до потреб: наприклад, один раз на добу або кожну годину, що додає гнучкості у використанні.

Популярні новини зараз

У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись

Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись

На роботу з 65 років: що буде з пенсійним віком

Загинув відомий співак, зірка гурту "One Direction" Ліам Пейн: копи кажуть - випав з вікна

Показати ще

У «Нафтогазі» наголошують, що встановлення таких приладів мають здійснювати лише кваліфіковані спеціалісти. Заміну лічильників необхідно узгодити з міськгазом або облгазом, і будь-яка самостійна установка категорично заборонена.

Однак, ціна смарт-лічильників досить висока. Найпростіші побутові моделі коштують від 8 тисяч гривень, тоді як прилади з високою пропускною спроможністю обійдуться у понад 20 тисяч гривень.

Нагадаємо, вже не дві платіжки, а одразу три: українців змушують платити більше за комуналку

Раніше ми розповідали, що подати заявку на субсидію стало простіше: один документ – і все готово

Також, листопадові платіжки: що буде з основними тарифами на комуналку