В умовах воєнного стану та загальної мобілізації в Україні призиваються чоловіки від 18 до 60 років. Юрист із військового права Данило Гончаренко пояснив, які є підстави для звільнення зі служби та що робити при відмові.
Підстави для звільнення зі служби
Юрист зазначив, що звільнитися можна через стан здоров’я, особливі обставини чи сімейні потреби.
Закон "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачає, що:
- Військовослужбовці можуть отримати звільнення через медичний висновок або встановлення інвалідності від І до ІІІ групи.
- Звільнення можливе через звільнення з полону або завершення контракту, укладеного в період воєнного стану.
- Сімейні обставини, такі як інвалідність дружини, троє дітей, догляд за батьками з інвалідністю, а також у разі смерті партнера при наявності неповнолітніх дітей, теж можуть бути підставою для звільнення.
Як звільняються військові?
Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат
Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Для звільнення необхідно подати рапорт. Його мають розглянути протягом 14 днів, але фактично процедура може тривати до місяця. Якщо йдеться про офіцерів, рішення приймається на рівні оперативного командування, тож може зайняти більше часу.
Під час звільнення військовий має право на всі виплати, передбачені законом. Однак відмова в звільненні можлива, якщо рапорт подано без усіх потрібних документів. Гончаренко радить використовувати офіційні шаблони та подавати рапорт навіть без схвалення командування, оскільки це їхнє формальне право.
Чому мобілізація потрібна?
ТЦК виконують свою роботу через війну, яку розпочала росія. Якби не агресія, мобілізації б не було. Російська армія, на відміну від української, не готує своїх солдатів, а кидає їх у бій без підготовки, не зважаючи на їхні життя.
Україна бореться за власне виживання, і якщо не буде захищати свої кордони, російські війська не зупиняться, а продовжать вторгнення далі. Росія веде активну інформаційну війну, подаючи в Україні мобілізацію як соціальну несправедливість і лякаючи громадськість. Однак справжня мобілізація відбувається саме в росії, де до війська забирають людей насильно. Мобілізація — це вимушений крок України, необхідний для збереження незалежності.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях, відмова означає СМЕРТЬ.
Окупанти знущаються з українських дітей, замість історії,біографія путіна- детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, кадровий голод на тимчасово окупованих територіях.