Якщо вчасно не передавати показники лічильника, це може призвести до переплат за газ, оскільки нарахування базуються на цих даних. Українцям слід подавати показники щомісяця з 1 по 5 число, щоб уникнути платіжок із завищеними сумами.
Передавати дані можна через особистий кабінет на сайті "Газорозподільні мережі України", якщо саме цей оператор обслуговує ваш регіон. У разі роботи з локальними операторами (наприклад, у Києві чи Полтаві), дані треба подавати через їхні сервіси.
Абоненти "Нафтогазу" можуть скористатися чат-ботом gas.ua, телефоном чи SMS для передачі показників. Якщо не передати показники, оператор нарахує оплату за середніми даними за останні три роки, що може бути вищим за реальне споживання.
Навіть якщо газом не користуються або ніхто не проживає за адресою, показники все одно треба подавати. Інакше нараховуватимуться обсяги за плановими нормами, що може призвести до появи боргу.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
У випадку відсутності мешканців за адресою можна подати заяву або повідомити про це телефоном. Інший варіант – щомісяця фіксувати один і той самий показник, щоб уникнути нарахувань.
Нагадаємо, нововведення від Нафтогазу: кого чекають зміни в платіжках
Раніше ми писали про те, що газ подорожчає для всіх: як новий тариф вдарить по гаманцю
Крім того, Знай.ua повідомляв, як заощадити тисячі гривень на оплаті "блакитного палива": інструкція від "Нафтогазу"