Одинокі матері та батьки мають право на отримання грошової допомоги від держави для утримання своїх дітей. Ця допомога розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї, поділеним на кількість осіб, що входять до складу сім'ї.
Для того щоб отримати ці виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання. Також існує можливість подати заяву через портал Дія, що значно спрощує процес отримання допомоги.
При подачі заяви потрібно буде надати ряд документів:
-
Декларація про доходи та майновий стан сім'ї: Це важливий документ, який відображає всі доходи та активи, що належать членам сім'ї.
Популярні новини заразГороскоп на вівторок, 3 грудня: Риби побережіть здоров'я, Стрільці – з дорогою краще не жартувати
Працюй або жебракуй: пенсіонерів поставили перед вибором
Не врятує навіть бронь: чоловіків закликали готуватися – в окопах побувають усі
Київстар скасовує популярний пільговий тариф: яку альтернативу пропонує, зокрема, пенсіонерам
-
Копія свідоцтва про народження дитини: Цей документ підтверджує факт народження дитини.
-
Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану: Витяг повинен містити інформацію про реєстрацію народження дитини, а також дані про батька чи матір.
-
Довідка про доходи: Якщо в декларації є доходи, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді або фондах соціального страхування, то потрібно надати цю довідку, оскільки її не можна отримати за запитом органу соціального захисту.
-
Копія свідоцтва про смерть одного з батьків: У разі смерті одного з батьків необхідно надати свідоцтво про смерть та довідку, що підтверджує, що на дітей не отримується пенсія або державна соціальна допомога.
-
Копія рішення про усиновлення: Якщо дитина була усиновлена, слід надати рішення суду про усиновлення.
Отримання грошової допомоги є правом одиноких батьків, яке покликане підтримати їх у вихованні дітей, особливо в умовах економічної нестабільності. Важливо подбати про підготовку всіх необхідних документів завчасно, щоб уникнути затримок у процесі отримання допомоги.
Після подання заяви органи соціального захисту проведуть перевірку поданих документів та приймуть рішення про призначення допомоги.
Нагадаємо, пенсії, субсидії та лікарняні: що чекає на українців у жовтні
Раніше ми писали про те, що з 2 гривень до 3000: як накопичити Національний кешбек і на що його витратити
Крім того, Знай.ua повідомляв, як збільшити розмір своєї пенсії, не виходячи з дому: все, що потрібно знати про перерахунок