Фотограф зі Львова Юрко Дячишин упродовж шести років піднімався у гори та жив на полонинах, щоб зафіксувати побут карпатських пастухів. Своїми світлинами він хотів передати емоції та настрій ремесла, що зникає.

Вперше до пастухів фотограф поїхав у 2005 році, тоді він ще був юним художником. Про гуцулів Юрко Дячишин знав із фільму та книги "Тіні забутих предків". Вони здавалися йому загадковими й незвіданими, передає портал "Локальна історія".

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Тому чоловік поїхав у село Дземброня. Звідти піднявся в гори і зробив свою першу світлину. Юрко Дячишин хотів зловити в об'єктив своєї фотокамери вівчарів, проте цього він не зміг зробити впродовж кількох років. Вперше натрапити на вівчарів поталанило у 2008 році.

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

"Це щось неймовірне, наче у фільмі! З туману виднілися вівці, а пастух на заході сонця грав на металевій флоярі... Я про це читав, бачив у кіно, а потім побачив на власні очі, а який звук флояри!", - каже він.

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Юрко Дячишин протягом шести років від травня до вересня, доки тривало "чабанське літо", намагався кілька разів відвідати Карпати. За цей час тричі зупинявся біля пастухів із наметом і майже тиждень жив поруч із ними. Він одразу чесно казав, що робить і навіщо, тому вони приймали фотографа за "свого".

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Про настрій і про тугу

"Я ніяк не міг закінчити проекту "Карпатські пастухи", хоча відзнятого матеріалу вистачило б на п’ять виставок. Та у якийсь момент просто виснажився. У 2009 році виставка на фестивалі фотографії у місті Ярославі (Польща) наче підвела риску в цій серії. У 2013 році слайд-шоу "Карпатських пастухів" представив у Камбоджі, а ще через рік я їздив до Китаю, де на міжнародному конкурсі "Humanity Photo Awards 2013" здобув спеціальну нагороду від журі. В Україні виставки не було, тому мрію реанімувати цей проект", - каже він.

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Фотограф зізнається, що для нього "Карпатські пастухи" це дуже філософський проект. При цьому він мріє повернутися в місця, які так романтизував. Там все було, ніби у пригодницькому фільмі: стояв густий туман, в долині виднілися колиби, а на горах лежав сніг.

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

"Боюся знову туди потрапити, щоб не розчаруватися. Відтоді змінився я і моє світосприйняття, тому з пересторогою ставлюся до того, щоб продовжити серію про пастухів. Однак відчуваю ностальгію за тими емоціями, які переживав тоді. Пастухи й походи в гори надавали мені натхнення не тільки для цього проекту, а й для сприйняття світу", - підсумував він.

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Карпатські пастухи, фото  Юрко Дячишин

Нагадаємо, раніше 83-річний дідусь виготовив десятки музичних інструментів, і створив переможні трембіти для Руслани на Євробачення

Знай.ua писав, мужні франківці кинули виклик суворим Карпатам-тримайтеся, гори: чотири країни за 100 днів

Також Знай.ua писав, що львів'янам показали, як проводили весілля на Галичині понад півстоліття тому.