" Ходив, думав, з чого будувати, щоб не розтрачувати грошей. Та й які тоді гроші були? 85 рублів — така в колгоспі зарплата. Врешті почав пляшки збирати: і по смітниках ходив, і люди багато помагали — без них я б нічого не зробив. Були й скептики, що питали, скільки процентів уже побудував. А план був зробити. У 2000 році я вже відкрив музей", - згадує чоловік.
Серафим має навіть ріг тура, який висить на стіні музею. Варто зазначити, що представники цього виду вимерли ще 400 років тому, але колись водилися в Карпатах. Колекціонер особливо пишається "наполєоновським" експонатом — надбитим дзвоником, який чіпляли на коня чи до брички. На ньому зберігся напис: "Париж, Наполеон, 1812".
Цю колекцію збирали силами всієї громади, тому Серафим зазначає, що праця для загального блага добром і повертається.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Зараз же Серафим захоплено вивчає свій родовід. На цей час йому вдалося відшукати корені аж до 1829 року. Прапрадід Серафима був паном, про нього вдалося знайти інформацію в польських архівах:
" Мені поляк приніс, який наш, але в Польщі живе. Там про Яромирку всьо є, розумієте, а в нас нема нічого", - каже він.
Тому чоловік вирішив виправити ситуацію, й почав створювати книгу пам’яті жителів Яромирки. Нині це солідний том на 1790 сторінок, який вміщує століття людських доль.
Як повідомляв портал Знай.uа, львів'янам показали, як одягалися жінки у 50-их роках XX століття. На фото видно, як жінка одягнена в елегантне пальто зі стильним коміром.
Також Знай.uа писав, львів'ян впустили на галицьке весілля 50 років тому: "Часи важкі, зате почуття справжні"