Прикарпатка Ганна Рудяк у три роки залишилася без батька. Та попри всі негаразди вона отримала освіту. Навіть зараз жінка має добру пам’ять і говорить польською. Цьогоріч вона відсвяткувала свій столітній ювілей.
“Тут був фундамент уже на хату, але вона віддала під більшу будову — під церкву. І, певне, Всемилостивий Бог її утримує століттям. Заслужила вона у Бога”, — каже настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ.
Жінка досі досить вправна, вона вишиває та плете. Каже, що завжди молиться за усе село, а воно — за неї, тому так довго живе.
За сто років життя пережила багато. Юність жінки припала на роки Другої світової. Пам’ятає, як розстрілювали євреїв та пережила голод 1946-1947 років.
“Ну, як був голод, то бульбу підбирали, стару бульбу, а муки не було. Повмирало багато в селі від голоду, бідували люди, просили, жебрували. Аякже! Ойой!” — каже Ганна.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
У жінки 11 дітей, зараз вона живе у наймолодшої — Ольги. Довгожителька тішиться, що дочекалася онуків та правнуків. Всі були на її столітньому ювілеї.
Доньки Ганни Рудяк кажуть, у їхньої мами дуже весела вдача — досі складає пісні-коломийки й жартує. Варто зазначити, що у свої сто років, жінка навіть виступала з піснями на День села.
Нагадаємо, що у Шепетівці, що на Хмельниччині, довгожителька святкує свій ювілей. Надії Остаповні виповнилося 100 років.
Як повідомляв портал "Знай.ua", 100-річна закарпатка пережила Сталіна і Гітлера і посміхнулася українцям: "Молитва і добрі справи"
Також, "Знай.ua" писав, що чернівчанка відсвяткувала столітній ювілей-пережила дві війни і бачила зміну епох